Home › Cechy, które powinien mieć dobry adwokat

Cechy, które powinien mieć dobry adwokat

W epoce dzisiejszych czasów, w których rynek usług prawnych jest bardzo wypełniony. Proces znajdywania rzetelnego adwokata jest bardzo trudny. Zwłaszcza jeśli nie mamy znajomości w sferze prawa. Oczywiście najłatwiej jest wyselekcjonować swojego fachowca na polecenia bliskich lub znajomych.

jednakże co w okoliczności kiedy nie mamy takiej możliwości? Opisujemy jakie cechy powinien posiadać odpowiedni adwokat!

Po pierwsze adwokat powinien być zainteresowany w osobistą działalność. Możemy to sprawdzić już po pierwotnym kontakcie. Jak fachowiec nie ma dla nas terminu na wyłączne meeeting lub zbywa nas wiadomościami, nie ma sensu podnosić z nim kooperacji. W takich przypadkach nie możemy oczekiwać na to, że adwokat przyłoży się do rozwiązania naszych interesów. Kolejną sprawą, na którą powinniśmy zwrócić naszą uwagę są jego kwalifikacje analityczne. Jeżeli adwokat w szybkim czasie zaproponuje nam możliwości działania podpartej odpowiednimi dokumentami możemy stwierdzić, że zna się na sprawie. Poza tym musi powołać się na szczegółowe akty prawne oraz przypadki podobnych spraw. Powinniśmy sprawdzać pisma, które adwokat wysyła w naszym imieniu. Niestety nie jesteśmy nigdy pewni co do ich rzetelności. Czasem bywa tak, że wysyłane pisma mogłyby zostać zredagowane w lepiej efektywny sposób. Ostatnią sprawą do której powinniśmy przykuć uwagę jest metodyczność poczynań prawnika. Musi on znaleźć najlepszą drogę działań oraz do końca rozprawy się jej trzymać. Jeśli w ciągu przewodu prawnego jego zdanie co krok sięprzekształca lub wskazuje nam alternatywne sposoby wyjścia z sytuacji, możemy podejrzewać, że nie daje sobie rady z podjętą sprawą..