Home › Jak zaplanować ciekawą wycieczkę?

Jak zaplanować ciekawą wycieczkę?

Podróżowanie z maluchem to wielkie wyzwanie, dlatego większość opiekunów zostawia je na czas wyprawy u babci i dziadka czy cioć. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ jeżdżenie po świecie uczy i zwiększa zasięg myślowy, głównie u maluchów. Jak bowiem tworzyć niebanalne wycieczki naszym milusińskim? Na pewno nie powinno się rezygnować z dalekich podróży. Można latać samolotem, korzystać z innych środków lokomocji, na przykład autobusów czy samochodu. W większości z nich można poprosić o udogodnienia dla malucha. Również w hotelach otrzymamy specjalne akcesoria przeznaczone dla maluchów. W prawie wszystkich barach kucharze posiadają konkretne propozycje potraw w jadłospisie, przystosowane dla maluchów.

Określając cel wyjazdu należy wziąć pod rozwagę zamiłowania pociechy i pod ich kątem poszukiwać zabaw.

Mogą być to między innymi muzea marionetek, lotnictwa i lizaków, place zabaw, ogrody zoologiczne, akwaria, pływanie żaglówką czy też zwiedzanie zamków i pałaców. Jeśli w miejscowości nie ma zabaw

http://statusuri.eu
dla dzieci, można podczas oglądania budowli wymyślać samemu niezwykłe baśnie lub pobawić się z maluchem w szukanie rarytasów. Wiele tu zależy od kreatywności oraz zamiłowania do przygód rodziców..