Home › Jak zorganizować podróż do USA?

Jak zorganizować podróż do USA?

Polacy w obecnych czasach podróżują o wiele więcej niż dziesiątki lat temu, gdy samo otrzymanie paszportu było skomplikowane. W obecnych czasach sytuacja gospodarcza w państwie jest stabilna, dlatego mieszkańców stać na urlop zagranicą. Ogromnym marzeniem wielu z nich jest wyprawa do Stanów, kraju, który jest znany z popularnych serialów oraz filmów. Jeżeli chcesz odwiedzić to miejsce, rozpocznij przygotowania już dziś.
cellulit tabletki
Mieszkańcy Polski jeżeli pragną odwiedzić USA muszą mieć ważną wizę. Na jej uzyskanie warto przeznaczyć kilka miesięcy, gdyż nie jest wydawana od ręki. Pierw trzeba umówić się na rozmowę z amerykańskim konsulem, będzie to dopuszczalne w Krakowie oraz w Warszawie. W wyznaczonym dniu trzeba udać się do konsulatu z gotowym wnioskiem o wizę turystyczną, trzeba zabrać także ważny paszport. W chwili rozmowy z konsulem będziemy poproszeni o dostarczenie odpowiedzi na szereg pytań. Jeżeli nasza kondycja finansowa jest optymalna, oraz nie jesteśmy kryminalistami, wtenczas najprawdopodobniej otrzymamy wizę bez kłopotu. Dopiero posiadając ten dokument warto kupować bilet. Lot transatlantycki trwa paręnaście godzin, jest również o wiele kosztowniejszy od przeprawy w obrębie Europy. Dlatego szukanie ciekawej alternatywy podróży należy rozpocząć parę miesięcy przed wyjazdem. Należy prześwietlić wiele stron, bowiem na każdej z nich ceny mogą być zupełnie inne.

Przeważnie najtańsze z Europy są transfery do Nowego Jorku. Możemy pierw tam się wybrać, a potem skorzystać z lotów krajowych, które są niezwykle tanie. Nie zapomnijmy również, żeby prawidłowo spakować własny bagaż. Gdyż na terytorium Stanów nie możemy wwozić żywności a także napojów będących z poza Ameryki. Jedyne zakupy tego typu można zrobić na strefie bezcłowej. Także wracając do Polski nie można zabierać prowiantu, gdyż UE ma podobne regulacje prawne. Jedzenie w USA jest bardzo tanie, jednak nocleg już nie. Najciekawszą obecnie opcją jest wynajmowanie mieszkań lub kwater od osób prywatnych, możemy zrobić to zawczasu, przez internet. Działają specjalne portale online, które zajmują się pośrednictwem..


<< Poprzedni