Home › Samochód w leasing czy na kredyt

Samochód w leasing czy na kredyt

Leasing na samochód to nic innego jak wypożyczenie auta. Firmy specjalizujące się leasingowaniem wynajmują swoje auta firmie, w większości przypadków na pięćdziesiąt miesięcy w zamian za opłatę zwaną ratą leasingową.

Okres leasingu oraz kwota rat reguluje umowa zawarta pomiędzy firmą i przedsiębiorcą. Jeśli chodzi o kwestie prawne auto w trakcie leasingu wciąż należy do firmy leasingowej a druga część jest jedynie użytkownikiem samochodu do końca umowy. Leasing na samochód cieszy się niesamowitą popularnością. Dzieje się tak za sprawą możliwości zaliczenia podatku Vat przez mangerów firm biorących auto w leasing. Korzyści jest kilka. Po pierwsze księgując vat z raty leasingowej, po drugie odliczenie możliwe jest także przy zakupie pojazdu po zakończeniu umowy leasingu. Wzięcie samochodu w leasing wiąże się także z innymi niż rata leasingowe kosztami. Leasing na samochód to również koszt przeniesienia umowy leasingu na inną firmę. Żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek warto przed podpisaniem umowy skrupulatnie zapoznać się z tabelą wszystkich opłat, które mogą być wymagane. Leasing na samochód generuje niejednokrotnie korzystniejsze warunki aniżeli finansowanie zakupu z kredytu, dotyczy to firm.

Decyzja o leasingu jest korzystne nie tylko dla firmy wynajmującej samochód, ale także dla wynajmującego.

Istnieją 2 formy leasingu dla klientów prowadzących działalność gospodarczą. Leasing operacyjny działający na zasadzie dzierżawy oraz leasing finansowy zbliżony do kredytu bankowego..
Czytaj dalej: leasing skoda

<< Poprzedni