Home › Zastosowanie podnośników koszowych na planie filmowym

Zastosowanie podnośników koszowych na planie filmowym

Zapraszamy na mojego bloga
Produkcja filmowa kojarzy nam siebie głównie z planem filmowym, kamerami i konstrukcjami odzwierciedlającymi scenariuszową rzeczywistość. Od czasu do czasu w brukowcach pokazują się obrazy z realizacji scen w mieście, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednakże realizacja filmu jest dużo bardziej skomplikowanym biznesem. Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego czynników technicznych. Bez specjalistycznego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!
podnośnik wrocław

Realizacja filmu wielokrotnie wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu czynności na wysokości. Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Sprzętem, który umożliwia tego klasy prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia bardzo ułatwiają pracę specjalistów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego pierwotnie montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także zrealizować wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko ryzykowne sceny w których aktor przebywa na dużej wysokości, są także wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Wielokrotnie okazuje się, że za pomocą wyspecjalizowanych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych.

W ostatnim czasie nagrywając jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na montowaniu silnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..


Zobacz:
Czy łysienie należy najzwyczajniej w świecie przyjąć do wiadomości?
Kleszcz album
Skutki otyłości
Wakacje w Zakopiańskich apartamentach - w dobrej cenie